Skip to content Skip to footer

Jaką zakładać biżuterię?

Jaką zakładać biżuterię?

   Dawniej zakładano biżuterię aby wzmocnić swój autorytet – biżuteria była symbolem władzy, aby wyróżnić z plebsu, wierzono także w ochronną moc biżuterii noszono ją wówczas jak talizmany i amulety. Obecnie biżuteria w większości przypadków nie mu już takiego znaczenia. Biżuteria dla kobiet teraz odgrywa rolę głównie jako ozdoba, dodatek do stylizacji. Biżuteria ma podkreślać zalety naszej urody i dodawać kobiecości. Aby biżuteria faktycznie realizowała ten cel musi być odpowiednio dobrana. Poniżej skupimy się na zasadach jaką zakładać biżuterię aby nie naraziła nas na kiczowaty i śmieszny wygląd.

Biżuteria dobrana do okazji i stroju.

   Inną biżuterię należy zakładać na imprezę, inna będzie pasować do kreacji wieczorowej a jeszcze inna do pracy. Biżuterię powinno wybierać się zgodnie z jej przeznaczeniem. Czyli zdobione, eleganckie i błyszczące kolie oraz naszyjniki są dobre na wieczorowe okazje. W ciągu dnia i do pracy lepiej będzie pasowało coś skromnego. Na imprezę lub dyskotekę można pozwolić sobie na bardziej luźny i ekstrawagancki styl, można założyć długie kolczyki i bransoletkę z błyszczącymi cyrkoniami. Zakładając okazałą wieczorową biżuterię należy nie zapominać o regule – jeśli zakładamy bogato zdobiony srebrny naszyjnik to nie wolno zakładać okazałych srebrnych kolczyków. Z uwagi, że bransoletkę powinno nosić się na lewej ręce to nie wolno zakładać zegarka i bransoletki jednocześnie. Zakładając bogato zdobioną srebrną bransoletkę należy unikać dużych pierścionków. Nie warto zakładać drogiej biżuterii lub mającej wartość sentymentalną w sytuacjach kiedy można ją zgubić lub zniszczyć jak np.: wycieczki lub całonocne głośne imprezy w klubie.

Srebrna biżuteria do biznesowych kreacji

   Kanon biznesowych stylizacji to nie tylko biała bluzka i klasyczna prosta sukienka czy garnitur dopuszczalne są także kolorowe eleganckie kreacje pod warunkiem, że pamiętamy o dodatkach tworzących biznesowy wygląd. Podstawa to delikatny makijaż, dobrane obuwie i właściwa  biżuteria. Założenie do czarnego lub granatowego stroju kolczyków, naszyjnika czy bransoletki tylko doda nieco uroku a nie zniszczy twojego profesjonalizmu. Kluczem do sukcesu jest aby dobrać taką biżuterię aby nie zburzyć biznesowego wizerunku. Należy tu unikać kolorowej biżuterii, biżuterii w stylu etno, błyszczących kryształkami naszyjników, pierścionków i kolczyków te lepiej zostawić na wieczorowe okazje. Najlepszym wyborem biżuterii do biznesowych stylizacji to delikatna srebrna bransoletka np. ze srebrnymi charmsami które ożywią twoją stylizację. Do prostej sukienki doskonałym wyborem będzie delikatny naszyjnik z drobnym srebrnym wisiorkiem.. Delikatny srebrny wisiorek stanowiący symbol bliskich ci osób lub spraw na pewno nie odbierze ci powagi profesjonalnego wyglądu. Generalnie najlepiej do biznesowej kreacji postawić na prostą i klasyczną srebrną biżuterię, wykorzystują do tego jeden lub dwa elementy.

Postaw na szlachetny minimalizm srebrnej biżuterii

   Za duża ilość biżuterii może spowodować, że będziemy wyglądać jak choinka. Przesadzona ilość założonej biżuterii spowoduje, że nawet najpiękniejsze kolczyki lub bransoletka nie zrobią dobrego wrażenia. Także łączenie różnych styli na raz nie będzie dobrym pomysłem np.: założenie dużych wisiorków do błyszczących wieczorowych kolczyków może sprawić kiepskie wrażenie. Noszenie jednocześnie wielu pierścionków, naszyjników, wisiorków, bransoletek będzie miało negatywny wpływ na naszą kreację. Jeżeli zakładasz naszyjnik, ogranicz się do małych kolczyków lub zupełnie z nich zrezygnuj. Najlepiej zakładać biżuterię jako jeden dominujący element z wymienionych wyżej. Pamiętaj, że dobrze dobrana biżuteria nie musi być droga. Powinna zwracać uwagę oryginalnością i stylem.

Jaką zakładać biżuterię do fryzury, makijażu i ubrania?

   Zakładając biżuterię należy pamiętać, że ma ona być urozmaiceniem kreacji. Dopasowując ją do ubrania, makijażu czy fryzury trzeba zdecydować czym bardziej chcemy skupić na sobie uwagę. Połączenie wszystkich tych elementów musi podlegać harmonii i spójności, nie bardzo pasuje klasyczna bransoletka czy naszyjnik do ekstrawaganckiej fryzury i makijażu. Nie wolno też zapominać, żeby nie łączyć jednolitych kolorów lub skrajnie kontrastujących. W niektórych wypadkach należy zrezygnować z biżuterii a w innych biżuteria będzie doskonałym uzupełnieniem np.: dobrze wygląda czarna kreacja do zielonej , fioletowej lub srebrnej biżuterii. Jeżeli bardzo lubisz określoną biżuterię i bardzo chcesz ją założyć możesz do niej dopasować ubiór, a nie odwrotnie.

Jaką zakładać biżuterię aby podkreślała zalety Twojej urody?

   Zakładając biżuterię warto mieć na uwadze aby zakładane kolczyki, bransoletki, pierścionki lub naszyjniki  niwelowały fizyczne niedoskonałości a nie je uwydatniały. Panie o drobnej sylwetce powinny zamiast masywnych ozdób wybierać delikatną i drobną biżuterię. Natomiast Panie wysokie i o masywnej sylwetce mogą pozwolić sobie na duże ozdoby o wyszukanych kształtach i wzorach. Niskie Panie przy kości powinny zakładać dyskretną srebrną biżuterię. Przy wyborze pierścionków należy kierować się jak duże są nasze palce. Panie o smukłych palcach mogą pozwolić sobie zarówno na delikatne jak i masywne pierścionki. Z kolei Paniom o grubych palcach odradzamy delikatne cieniutkie pierścionki które sprawią, że palce będą wyglądać na jeszcze grubsze, lepiej w tej sytuacji wybrać bardziej masywny pierścionek. Jedną z zasad jaką zakładać biżuterię jest dopasowanie jej do kształtu twarzy. W uogólnieniu możemy wymienić trzy typy twarzy:

  • Trójkąt- to wąski, wydłużony podbródek, szerokie czoło oraz kości policzkowe tak jak u  Jennifer Lopez. Należy dolną część twarzy wyrównać z górną czyli powinniśmy zakładać kolczyki, które są węższe na górze i szersze np. srebrne  kolczyki w kształcie łezki.
  • Owal – to twarz najszersza na poziomie policzków, ma niskie czoło i okrągły podbródek np. jak u Kate Winslet. D okrągłej twarzy idealnie pasują wiszące, podłużne kolczyki- optycznie wysubtelnią one owal „pucatej” buzi. twarz owalna, która umożliwia noszenie każdego rodzaju biżuterii, szczególnie jeśli chodzi o kolczyki, poza kolczykami o okrągłych kształtach. Kobiety o okrągłej twarzy powinny wybierać kolczyki podłużne, natomiast panie o pociągłej twarzy kolczyków podłużnych powinny raczej unikać.
  • Kwadrat lub prostokąt – taka twarz ma szerokie czoło, wystające kości policzkowe i szeroką żuchwę tak jak u Paris Hilton. Przy twarzy kwadratowej pożądane są kolczyki o okrągłych kształtach a należy unikać geometrycznych motywów i wybierać kolczyki o zaokrąglonych formach.

   Kolejnym aspektem jaką zakładać biżuterię jest szyja. Dla szyi krótkiej należy unikać grubych bogato zdobionych naszyjników czy kolii, tutaj pasować będzie delikatny srebrny łańcuszek z wisiorkiem. Gdy szyja jest gruba najlepiej jeśli srebrny wisiorek będzie opadał pomiędzy piersi. Dzięki temu szyja będzie wyglądała na smuklejszą i dłuższą. Aby optycznie wydłużyć szyję najlepiej to zrobić za pomocą długich korali. W przypadku łabędziej szyi doskonale wyglądają bogato ozdobione naszyjniki.

   Ważnym czynnikiem zakładając biżuterię jest jej wielkość do budowy ciała. Kobiety o drobnej budowie nie powinny nosić dużych korali i naszyjników. Duże naszyjniki są wskazane dla kobiet o krągłych kształtach, krępej budowie ciała i dużych piersiach. Niskie, krępe panie powinny unikać krótkich naszyjników, łańcuszków czy obroży, ponieważ daje to efekt odcięcia głowy. Dla takich Pań pasują długie srebrne łańcuszki.

   Zakładając biżuterię należy kierować się także typem urody. Wyróżniamy cztery typy porównane do czterech pór roku. Każdy z tych typów najlepiej wygląda w innej biżuterii:

  • Wiosna jest o jasnej cerze i oczach, blond włosach. Doskonale do niej pasuje biżuteria o kolorze niebieskim, zielonym lub żółtym. Niebieski topaz oraz turkus, cytryn to kamienie idealnie pasujące do tego typu urody.
  • Lato ma śniadą cerę, włosy koloru ciemny blond i niejednolity kolor oczu. Do tego typu urody należy dobierać chłodne kolory takie jak błękit – topaz blue sky, granat czy kolor srebrny.
  • Jesień ma beżową cerę, kasztanowe włosy kasztanowe, oczu o kolorze bursztynowym. Doskonale do tego typu urody pasuje bursztyn, markazyt, granat i kwarc dymny oprawiony w srebro.
  • Zima ma porcelanową cerę lub ciemną karnację, ma ciemne włosy i kontrastujący kolor oczu. Do tego typu najlepiej pasują zdecydowane odcienie kolorów biżuterii, czyli jasne srebro, czerń lub ciemny granat.

księżycowym 1