Skip to content Skip to footer

Symbol Skrzydła Anioła w biżuterii jakie niesie przesłanie ?

Symbol skrzydła anioła w biżuterii wyraża swobodę, wolność, marzenia oraz zwycięstwo.  Nie ma więc co się dziwić, że jest to jeden z częściej wybieranych wzorów w biżuterii. Podarowując biżuterię z symbolem skrzydeł anioła może oznaczać też ,że  chcemy „wziąć kogoś pod swoje skrzydła” otoczyć go opieką i troską.

Delikatny motyw skrzydeł w postaci kolczyków, wisiorka lub naszyjnika będzie świetną ozdobą dla każdej kobiety niezależnie od okazji. Uniwersalna i subtelna forma spowodowała, że kobiety wprost pokochały taką biżuterię. Nieważne czy taką biżuterię kupujemy dla siebie czy w prezencie, to należy zastanowić się nad tym co kryje jej symbolika. Biżuteria to nie tylko ozdoba ale także sposób na podkreślenie urody, wyrażenie myśli i uczuć. W ostatnich latach motyw skrzydeł anioła stał się bardzo modnym motywem wykorzystywanym w wisiorkach, kolczykach czy pierścionkach. Pasuje niezależnie od wieku i charakteryzuje się nieprzemijającą modną formą.

W mitologii motyw skrzydeł był przypisywany bogom jak Atenie, posłańcom bogów jak Hermes czy Nike bogini siły i zwycięstwa która była ona przedstawiana jako młoda kobieta ze skrzydłami i gałązką oliwną. Skrzydlaty Pegaz oraz znany z mitu o Dedal i Ikarze to jedne z wielu informacji o skrzydłach w mitologii. Motyw skrzydła anioła oznaczał władzę, wolność jak i oświecenie i wiedzę. Być może przez to symbolika skrzydła była później wykorzystywana przez osoby z otwartymi umysłami w różnych dziełach literackich.

W chrześcijaństwie skrzydła to cecha aniołów, którzy mieli chronić ludzi ale także Ducha Świętego który na ziemi pojawiał się w postaci gołębia. Bardzo często na religijnej biżuterii poza wizerunkiem Matki Boskiej lub krzyża jest widoczny symbol skrzydeł anioła. Symbol skrzydła anioła to również znak opieki Boga, który wysyłając anioły opiekuje się każdym z nas. Dzięki temu są one symbolem opieki oraz bezpieczeństwa.

Symbol Skrzydła Anioła to dość częsty motyw który upodobali sobie poeci i pisarze, którzy w swoich dziełach nawiązywali do mitycznych i religijnych motywów. Skrzydła anioła symbolizują też polot, talent, łatwość tworzenia. Pisali o nich Horacy, Kochanowski, Mickiewicz. Był to metaforyczne wyrażenie marzeń oderwanych od prozaicznych spraw dnia codziennego. Należy zaznaczyć, że symbolem naszych skrytych marzeń może być biżuteria ze skrzydłami anioła. Warto sobie o tym przypominać, poprzez noszenie biżuterii z motywem skrzydeł anioła.Wielkie cywilizacje prekolumbijskie symbol skrzydła anioła często łączyły z motywem słońca. Miało to nadać znaczenie nieskończonej wolności, siły i wiary w ochronę przed powrotem tego co odeszło i już nie wróci jak np. powrót choroby lub przykre doświadczenia

Motyw Skrzydła to także symbol który wykorzystują osoby o gorącym temperamencie aby wyrażać swoją seksualność. Mogłoby się wydawać, że symbol skrzydła anioła to motyw upodobany tylko przez kobiety, wyrażając przez to swoją delikatność. Okazuje się, że mężczyźni również coraz śmielej wykorzystują ten motyw przy doborze biżuterii czy tworzeniu tatuaży.

Lubisz biżuterię symboliczną? Przeczytaj także materiał o symbolice Drzewa życia w biżuterii

W ostatnich latach rynek jubilerski daje motywowi skrzydeł anioła bardzo szerokie pole do popisu. Symbol skrzydła anioła stał się popularnym motywem wykorzystywanym do ozdoby uszu jako kolczyki, jako piękny wisiorek czy jako oczko w pierścionku. Tak naprawdę nie należy się tutaj ograniczać. Bardzo popularne i ciekawe są pierścionki z symbolem skrzydła anioła które swoimi większymi rozmiarami podkreślają kształt i długość palca. Doskonale prezentują się także srebrne sekretniki z motywem skrzydeł anioła, są bardzo ciekawą ozdobą i dobrym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiemu Ci sercu. Ten uniwersalny i klasyczny motyw w biżuterii to doskonały pomysł na prezent.

symbol skrzydła anioła w biżuterii

Symbol skrzydła anioła to bez wątpienia wzór w biżuterii, który nie jest tymczasowym trendem i nie ma co się martwić że za kilka lat zniknie. Można śmiało stwierdzić , że jest to motyw będący ponadczasową elegancją, którą mogą wykorzystywać osoby w różnym wieku. Na rynku można znaleźć propozycje o różnych rozmiarach, kształtach cechujących się odmienną budową. Mogą to być np. długie kolczyki z motywem skrzydeł lub połączenie z innymi motywami jak serce w przypadku sekretników lub figur geometrycznych. Biżuteria z symbolem skrzydła anioła może być doskonałym pomysłem na prezent z uwagi, że poza efektownym kształtem  przekazujemy dobrą energię wynikającą z głębszego znaczenia motywu. Jest to pierwszorzędny pomysł na prezent, który przypadnie do gustu niejednej  osobie.