Skip to content Skip to footer

Wybierz swoją biżuterię na szczęście

Biżuterię na szczęście często nazywamy talizmanem przyciągającym pozytywną energię lub amuletem który ma nas chronić. Taka ozdoba poza pięknym dodatkiem do stroju ma za zadanie przynosić nam szczęście i chronić przed złą energią.  Pozytywne moce przypisywane są kamieniom lub symbolom które bardzo często wykorzystywane są w wyrobach jubilerskich. Ukryte moce takiego jubilerskiego cacka mają dać szczęście, spokój, zadowolenie, pomyślność oraz dodawać siły przy zderzeniu z przeciwnościami losu.

Oczywiście jest to życzeniowe myślenie bo i tak wszystko od nas zależy ale fajnie jest zakładać ozdobę które niesie za sobą symboliczne znaczenie. … A może jest inaczej ? Warto sprawdzić. Symboliczne kształty lub znaki wykorzystywane w jubilerstwie mają wielorakie znaczenie i przesłanie o których dowiesz się niżej. Forma ( wisiorek, kolczyki, pierścionek, bransoletka itd) oraz wykorzystany materiał również ma znaczenie aby dodać jeszcze więcej piękna Twojej kreacji.

Wybierz dla siebie talizman lub amulet który stanie się Twoją biżuterią na szczęście. Warto też dowiedzieć się więcej o znaczeniu kamienia lub symboliką wykorzystaną w wyrobie jubilerskim i obdarować nim osobę na której Ci zależy. Na pewno pozytywnie ją zaskoczywszy dodatkowo opowiadając historię o symbolicznym motywie wykorzystanym w prezencie od Ciebie.

Do wszelkich guseł, magicznych mocy zawartych w symbolach wykorzystywanych w jubilerstwie należy podejść z przymrużeniem oka. Tak naprawdę to czy nosimy biżuterię na szczęście zależy w głównej mierze od nastawienia i przekonań każdego z nas. Każdy subiektywnie ocenia otaczającą nas rzeczywistość i wybiera to co mu najbardziej odpowiada. Jednak cała otoczka symboliki, pozytywnego wpływu minerałów jest tym co dodaje biżuterii na szczęście dodatkowej wartości. Każdy kto lubuje się w takiej biżuterii nie traktuje jej jako zwykły dodatek do stylizacji lecz to coś co ma znacznie większą wartość sentymentalną.

Biżuterię na szczęście w formie wisiorka czy bransoletki itp. przywołuje dobre skojarzenia i może kojarzyć się z bliską osobą od której ją otrzymaliśmy. Jedno spojrzenie na nią powoduje miłe wspomnienia dzięki którym jesteśmy szczęśliwsi. Takie talizmany będących źródłem pozytywnych myśli dodają siły i mogą stać się wparciem w kryzysowych momentach. Moda i popularność tego typu przedmiotów wynika z naturalnej potrzeby bezpieczeństwa każdego z nas.

Wyroby jubilerskie w wielu wypadkach zostały zainspirowane tajemniczą symboliką. Ten trend spowodował iż biżuteria symboliczna zdobywa co raz większe grono miłośniczek.  Niezależnie od materiału wykorzystanego do tworzenia takiej biżuterii to główną rolę odgrywa kształt z niezwykłym przesłaniem. Popularnym motywem jest motyw skrzydeł nawiązujących do symboliki anioła, ptaka czy motyla. Dowiedz się co oznacza motyw skrzydeł anioła. Dając bliskiej osobie biżuterię na szczęście w której ten motyw odgrywa główne znaczenie, będzie świadczyć , że życzysz jej wszystkiego co najlepsze. To dobry prezent aby podnieść kogoś na duchu i przekazać jej pozytywne wibracje.

Do pięknej i finezyjnej biżuterii na szczęście można zaliczyć celtycką biżuterią z zagadkowymi węzłami  spiralami. Bogactwo znaczeń celtyckich symboli wykorzystanych w jubilerskie daje Ci bardzo duży wybór . Celtowie nadawali tym kształtom magiczne i ochronne właściwości. Dzięki tym niebanalnym i tajemniczym kształtom na pewno dodasz efektownego i ciekawego akcentu swojej kreacji. Zobacz co oznaczają najczęściej wykorzystywane celtyckie symbole w wyrobach jubilerskich.

Ciekawą propozycją na biżuterię na szczęście jest symbol drzewa życzy – drzewka szczęścia. Symbol ten pojawia się w wielu różnych kulturach ale występują pewne podobieństwa. Drzewo życia symbolizuje mądrość, rozwój, święte pochodzenie człowieka, życie przez jego niekończącą się ewolucję. Ma pomóc w uwolnieniu się od ziemskich ograniczeń i znaleźć pod maską iluzji swoje wewnętrzne niebo. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o symbolu drzewa życia

Księżyc, słońce, gwiazdy to część naszej codzienności, która często wykorzystywana jest w biżuterii na szczęście. Coraz częściej wybierając biżuterię przestajemy kierować się aby mieć błyszczący dodatek, chcemy czerpać z niej inspirację, energię i tworzyć swoją biżuterię na szczęście. Częstym kobiecym motywem w kolczykach lub wisiorkach jest księżyc będący symbolem chyba najbliższy każdej kobiecie, ponieważ symbolizuje kobiecą siłę i płodność.