Skip to content Skip to footer

Biżuteria z cytrynem to ozdoba która przyciąga dobrobyt

Biżuteria z cytrynem to ozdoba która przyciąga dobrobyt

Biżuteria z cytrynem to niezwykle efektowna ozdoba o tajemniczych mocach. Dowiesz się tutaj jak interesujący jest ten kamień. Cytryn to minerał z grupy kwarców. Kolor cytrynu zawdzięczamy dzięki domieszkom żelaza, wysokiemu ciśnieniu i temperaturze w których powstał ten minerał. Cytryn spotykany jest w parze z ametystem w skałach magmowych i metamorficznych. Jest to znacznie rzadziej spotykany minerał niż ametyst. Największe złoża cytrynu są w USA, południowej Brazylii, RPA, Francji, Hiszpanii.

Ciekawostką jest to, że cytryny da się podrabiać. Podrobiony cytryn otrzymamy przez podgrzewanie w temperaturze ponad 500 stopni Celsjusza ametystów, kwarcu dymnego. Podgrzewanie ametystów powoduje zmianę ich koloru na żółty. Każdy stworzony w ten sposób cytryn będzie miał głęboki odcień zbliżony do pomarańczu. Natomiast naturalne cytryny mają subtelniejsze i bledsze odcienie pomarańczu.

Cytryn za swój kolor uwielbiany był już w starożytności. Służył jako ozdoba w architekturze wnętrz oraz wykonywana była z niego biżuteria z cytrynem jako uosobienie słońca i lata. W naszych czasach biżuteria z cytrynem również cieszy się dużą popularnością. Królowa Wiktoria, Greta Garbo były wielkimi miłośniczkami tego kamienia, często ozdabiając swój swój strój biżuterią z cytrynem.

Popularności temu kamieniu dodają wierzenia w jego mistyczne i uzdrawiające właściwości. Okazuje się , że nie tylko piękny żywy żółty kolor stoi za zainteresowaniem biżuterią z cytrynem ale także jego magiczne moce. O tych właściwościach dowiesz się poniżej. Właściwości te wynikają z podań i legend a nie przeprowadzonych badań naukowych.

Biżuteria z cytrynem pomaga w stanach wyczerpania, dodaje energii i łagodzi uczucie ciągłego zmęczenia. Według osób leczących kamieniami naturalnymi wzmacnia tarczycę i utrzymuje ją w równowadze, pomaga w trawieniu, łagodzi alergie, normalizuje ciśnienie krwi.

Cytryn bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie. Niemal natychmiastowo niweluje skutki stresu, dzięki czemu zyskujemy spokój wewnętrzny. Biżuteria z cytrynem przyciąga dobrostan – dobra okazje, ludzi, zdarzenia, pozytywne myśli. Jest jednym z niewielu minerałów, które nie akumulują w sobie złych energii.

biżuteria z cytrynem

Dzięki poprawie samopoczucia jaką daje obecność biżuteria z cytrynem w naszym otoczeniu pojawia się więcej optymizmu i wiara, że wszystko może się udać. Właśnie dzięki tej energii zyskujemy nastawienie dobrostanu, dzięki któremu łatwej osiągamy sukces. Cytryn to minerał który oczyszcza nasz umysł ze złych niepotrzebnych myśli, łagodzi gniew i depresje.

Cytryn nie bez powodu nazywany jest kamieniem sukcesu i dobrobytu. Biżuteria z cytrynem wyzwala w nas kreatywność oraz skupienie dzięki czemu łatwej osiągamy wyznaczone cele. Doskonałe połączenie daje z biżuteria peridotem i cytrynem. Poza oczywistymi walorami estetycznymi wierzono, że cytryn przyciąga pieniądze a peridot powoduje, że zostają one na dłużej z Tobą. Biżuteria z cytrynami polecana jest wszystkim prowadzącym biznes, pracującym w sprzedaży, myślącym o rozwoju kariery zawodowej. Według feng shui dobrze jest go mieć na biurku w biurze w pracy lub trzymać niedaleko kasy fiskalnej.

Aby rozpoznać czy cytryn jest prawdziwy a nie prażony w wysokiej temperaturze należy przyjrzeć się jego kolorowi. Naturalny kamień ma jednolity kolor, bez nagłych zmian w odcieniu. Warto też przyjrzeć się pod lupom czy posiada pęcherzyki lub inkluzje. Jeśli je zauważysz to istnieje duże podejrzenie , że jest to podrabiany cytryn.

Biżuterię z cytrynem należy czyścić jedynie letnią wodą z mydłem, a następnie dokładnie wysuszyć. Do czyszczenia należy używać bardzo miękkiej szczoteczki. Nadadzą się też wszelkie profesjonalne detergenty do czyszczenia biżuterii. Kolejną metodą stosowaną w czyszczeniu biżuterii z cytrynem są powszechnie występujące u specjalistów myjki ultradźwiękowe. Cytryn ma twardość 7 w skali moscha wiec należy uważać aby go nie porysować. Mimo łatwości w zarysowaniu cytryn jest kamieniem, który dobrze znosi codzienne użytkowanie. Mimo to jest nie jest podatny na pęknięcia i trzeba się postarać aby go zniszczyć.