Skip to content Skip to footer

Biżuteria srebrna – 7 powodów dlaczego warto ją kupić?

Niektórzy ludzie uważają, że biżuteria srebrna jest droga, natomiast są i tacy co twierdzą, że srebro nie jest tak szlachetne i czyste jak złoto z którego tworzona jest wg nich najpiękniejsza biżuteria. Zamierzamy obalić tą opinię i udowodnić, że srebrną biżuterię też warto kupić.

   Srebro używane do biżuterii to zwykle próba 925 – czyli stop 92,5% srebra i 7,5% innego metalu zazwyczaj miedzi. Wysoka próba srebra w porównaniu do prób złotej biżuterii pozwala twierdzić, że srebrna biżuteria jest dużo bardziej atrakcyjny co do ilości kruszcu w przedmiocie. Są osoby twierdzące że biżuteria ze srebra to tania alternatywa dla biżuterii z białego złota. Nic bardziej mylnego bo dobrym przykładem że srebro od dziesięcioleci wiąże się z bogactwem jest określenie „srebrna łyżeczka”. To, że aktualnie cena srebra na giełdach jest wyjątkowo niska to dobry moment aby kupić ją w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Srebro wydobywane z niskich pokładów już praktycznie się kończy i cena wzrośnie choćby ze względu na koszty wydobycia, nie wspominając już nawet, że srebro wykorzystywane jest 40 segmentach gospodarki.

    Ze srebra można tworzyć wymyślną biżuterię, przez co łatwo nadać jej modny i ponadczasowy wygląd. Współcześni projektanci biżuterii chętnie korzystają ze srebra jako szlachetnego metalu, ponieważ jest on bardzo piękny, trwały i plastyczny.

   Niezależnie czy szukasz srebrnej biżuterii do noszenia na co dzień czy wysmakowanej eleganckiej na wyjątkowe okazje znajdziesz u nas niepowtarzalny ponadczasowe egzemplarze, które będą dopasowane do twoich upodobań. Czytaj dalej aby poznać 7 powodów dlaczego warto kupić i nosić srebrną biżuterię.

1.  Trwałość srebrnej biżuterii.

Dobrze wykonana biżuteria srebrna przetrwa wieki. Panie lubujące się w tym metalu wiedzą, że odpowiednio o nią dbając będzie przez dziesięciolecia wyglądać jak nowa. Niektóre srebrne jubilerskie cacka mogą się stać pamiątkami rodzinnymi. Srebro o próbie 925 zawsze będzie w cenie z uwagi na jego jakość i trwałość.

2.  Srebro zawsze jest w modzie

   Każda Pani, która chce nadążać za najnowszymi informacjami ze świata mody i biżuterii wie, iż tempo zmian modnych trendów w biżuterii jest oszałamiające. Nadążanie za nimi może być nieco uciążliwe. Na szczęście popularność biżuterii srebrnej można powiedzieć, że jest gwarantowana. Modna biżuteria zawsze będzie wykonywana ze srebra, nawet gdy zmienią się pożądane wzory. W ostatnim czasie podstawą modnych letnich i wiosennych wzorów biżuterii są kamienie szlachetne i półszlachetne osadzone w błyszczącym srebrze. Posiadanie pod ręką kilka srebrnych ozdób gwarantuje, że zawsze będziesz wyglądała pięknie i na czasie.

3. Różnorodność form i wzorów biżuterii srebrnej

   Srebro jest miękkim i plastycznym szlachetnym metalem. Dzięki temu jubilerscy projektanci mogą z łatwością eksperymentować i tworzyć efektowne wzory. Skutkiem czego są ciągle pojawiające się nowe propozycje modnej biżuterii srebrnej. Dzięki szerokiej gamie wzorów i stylów biżuterii ze srebra pozwala być pewnym, że zajdziesz coś dla siebie. Niezależnie czy szukasz wisiorka, pierścionka, bransoletki czy kolczyków u nas znajdziesz setki propozycji z które przypadną ci do gustu . Nawet nasze lojalne klientki lubujące się w tradycyjnych zawsze modnych wzorach biżuterii srebrnej nie ograniczają się tylko do starych koncepcji, interesują się także innowacyjnymi rozwiązaniami.

4. Łatwo i szybko zbudujesz kolekcję biżuterii srebrnej

   Szeroki wybór różnych kolekcji biżuterii ze srebra sprawia, bardzo łatwo możesz ulepszyć lub zbudować swoją kolekcję. Srebro doskonale uzupełnia każdy metal, więc nie musisz się obawiać, że coś nie będzie pasować. Biżuteria srebrna powinna się także znaleźć na liście gdy szukasz unikatowej, wysokiej jakości biżuterii. Projektanci ciągle używają tego kruszcu tworząc najbardziej kreatywne wzory, szczególnie te z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Zaletą srebra jest to, że ciszy się popularnością zarówno wśród konsumentów jak i projektantów, przez co zyskują obie strony.

5. Uniwersalny dodatek na każdą okazję

   Biżuteria srebrna jest odpowiednia bez względu na okazję. Wybierasz się na spotkanie rodzinne? Wychodzisz na imprezę z przyjaciółmi? Lub masz spotkanie biznesowe? Tą samą ozdobę możesz założyć na każdą z tych okazji. Dlaczego? Biżuteria srebrna zawsze dodaje elegancji. Jego uniwersalność pozwala łączyć z dodatkami z innych metali. Możesz ją nosić z białym złotem lub platyną i nadal będzie tworzyć spójną całość. Kolory są tak zbliżone, że nie będzie widać, że mieszasz biżuterię. Dzięki temu stworzysz spójny i wyjątkowy wizerunek.

6. Hipoalergiczna biżuteria srebrna

   Biżuteria srebrna o wysokiej próbie 925 w przeciwieństwie do mosiądzu lub innych metali nieszlachetnych nie podrażnia skóry. Srebro o próbie 925 nie zawiera domieszek które wywołują reakcje alergiczne. Osoby uczulone na nikiel lub mosiądz mogą bez obaw nosić biżuterię ze srebra 925. Jest to szczególnie ważne w przypadku kolczyków, można je nosić bez obaw, że przekłucia mogą zostać zainfekowane. Dodatkową cechą srebra jest to, że działa odkażająco i niszczy szereg bakterii, grzybów i wirusów. Dodatek do srebra 925 to zazwyczaj miedź, które nie wywołuje alergii. Noś biżuterię srebrną bez obaw o zdrowotne konsekwencje.

7. Biżuteria srebrna – łatwo utrzymać ją w doskonałym stanie przez lata

   Nieważne jak piękne jest srebro, wiele kobiet unika jego z uwagi na rozczarowanie jakie pojawia się po jakimś czasie użytkowania. Zdarza się, że z powodu czynników atmosferycznych, kosmetyków, potu nasze jubilerskie cacko tarci swój pierwotny blask i świeżość – wygląda jak brudny, odbarwiony kawałek metalu. Mamy dla Państwa dobrą wiadomość bo samo już noszenie srebrnej biżuterii pomaga w uniknięciu matowienia, ale gdy jednak będzie mocno zabrudzona to istnieją proste sposoby do jej oczyszczenia aby odzyskała swój oryginalny blask. Na rynku znajduje się wiele tanich czyszczących roztworów za 19zł. Po zanurzeniu srebra w roztworze w zasadzie już po kilku sekundach widać różnicę. Wystarczy wtedy przepłukać pod zimną wodą i wytrzeć szmatką aby przywrócić pierwotny wygląd i blask.

Zapraszamy do stworzenia własnej srebrnej kolekcji biżuterii. U nas znajdziesz niepowtarzalne unikalne ozdoby które będą Cię cieszyć i zachwycać przez długie lata.