Skip to content Skip to footer

Jaką biżuterię nosić w wakacje?

Lato i wiosna to metamorfoza naszego wyglądu. Letni okres to czas kiedy wszystkie czarne i szare ciepłe ubrania chowamy do szafy. Zamieniamy je na kolorowe, zwiewne. Również nasze dodatki jak biżuteria zastępujemy kolorowymi. Nie należy się bać nietypowych i odważnych połączeń, należy sprawić aby nasze dodatki były tak samo kolorowe jak świat za oknem. Częściej pojawiając się poza domem aby wyglądać atrakcyjnie należy pozwolić sobie na trochę fantazji. Nasz wygląd powinien być zaakcentowany przez ciekawą biżuterię. Jaką biżuterię nosić w wakacje?

  Jaką biżuterię nosić w wakacje, kiedy aura emanuje pozytywną energią, optymizmem i radością. Wszelkiego rodzaju biżuteria powinny być kolorowa, zróżnicowana dająca się zauważyć. Biżuteria w okresie letnim powinna uzupełniać barwne kreacje oddając nasz nastrój i pozytywne nastawienie. W tym okresie można poeksperymentować z dodatkami ale pamiętając, aby zachować umiar bo zamiast olśniewającego efektu otrzymamy zbyt przerysowaną stylizację.

Delikatność i swoboda

   Tak jak grube ubrania, również chowamy korale, ogromne kolczyki i bransolety aby spokojnie leżały do jesieni. Wiosna – lato to czas dla delikatnej biżuterii podkreślającej lekkość, delikatność kreacji. Biżuteria nie może zdominować naszego wyglądu, powinna być subtelna i cienka. Należy unikać wszystkich sztucznych tworzyw sprawiających wrażenie ciężkiej i masywnej biżuterii. Najlepiej w letnich miesiącach sprawdza się srebrna biżuteria. Jest to dość ogólna odpowiedź na pytanie jaką biżuterię nosić w wakacje, odpowiedź na które rozwiniemy niżej.

Trafne zestawienie

  Piękna ciepła pogoda sprzyja bardziej odsłonionym ubraniom dzięki jakim nabieramy pięknej opalenizny. Doskonałym uzupełnieniem takiego stroju jest bransoletka, najlepiej srebrna bransoletka, która cudownie podkreśli brązowy kolor opalenizny. Bransoletka aby podkreślała naszą letnią stylizację powinna mieć nowoczesny i ciekawy kształt, przykuwający uwagę. Taka srebrna bransoletka jest doskonałym zestawieniem do kolorowych paznokci, które dodatkowo podkreślają kolorystykę naszej kreacji.

Podkreślaj subtelnie zalety urody

   Wybierając srebrną biżuterię należy nie zapominać o jednej zasadzie. Dokładniej mówiąc należy srebrną biżuterię dopasować nie tylko do kreacji ale także do swojej urody i sylwetki. Dobrane dodatki na tej zasadzie odwrócą subtelnie uwagę od pewnych niedociągnięć na rzecz bardzo dobrze wyeksponowanych zalet.

Swoboda i brak ograniczeń

   Kreacje na słoneczną pogodę powinna charakteryzować swoboda i brak ograniczeń. Srebrna biżuteria powinna być również taka sama. W okresie letnim warto sięgać po kolorową srebrną biżuterię ozdobioną kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Przykładem może być srebrna bransoletka wysadzana kamieniami w najróżniejszych barwach. Kamienie jak topazy, cytryny, ametysty, opale ogniste, kamienie księżycowe, labradoryty, szafiry, akwamaryny, kolorowe cyrkonie mienią się w słońcu cudownym blaskiem. Alternatywą dla srebrnych bransoletek z mieniącymi się kamieniami są bransoletki srebrne o nowoczesnych i finezyjnych kształtach połączone z paskami z kolorowych splecionych sznurków. Oprócz srebrnych bransoletek można wybrać długie srebrne łańcuszki i srebrne wisiorki. Warto wybrać srebrne wisiorki o wyrazistych długich kształtach. Przy wyborze biżuterii należy kierować się tym aby wszystkie elementy harmonijnie do siebie pasowały. Jeśli chodzi o kolor to możemy pozwolić sobie na pełną swobodę.

Modne kolory

   Doskonałym rozwiązaniem jest połączeniem zawsze modnego i nieprzemijającego srebra z delikatnymi kolorowymi kamykami. Bardzo ciekawe jest rozwiązanie połączenie jasnego srebra w bransoletkach, wisiorkach, pierścionkach czy kolczykach z niebieskimi kamieniami. Zestawienie tych kolorów tworzy modny dodatek, który uzupełnieniem wielu olśniewających stylizacji. Poza tym, kolor niebieski to kolor zwycięstwa oraz prawdziwy hit tegorocznej wiosny i lata. Modne są wszystkie jego odcienie od bardzo głębokiego i wymownego indygo, poprzez ciemny i wyrazisty turkus, morskie głębie, aż po delikatne, pastelowe barwy. Najpopularniejsze kamienie o niebieskich kolorach to topaz blue sky, topaz london blue, turkus, apatyt, szafiry i oczywiście cyrkonie. Inne modne kolory i które doskonale wyglądają w jasnym srebrze to różne odcienie ziemi. Czyli wszelkiego rodzaju kolory żółte, ceglaste jak cytryny czy bursztyny.

[testimonial_aggregate_rating stars]

[testimonial_aggregate_rating markup_only]