Skip to content Skip to footer

Biżuteria w stylu retro i Art Deco

Powracającym trendem jest biżuteria w stylu retro i art deco. Jest to biżuteria wysadzana kamieniami szlachetnymi, z misternymi zdobieniami, srebro stylizowane na stare często oksydowane,  markazyty perły i medaliony – najczęściej sekretniki. Wywodzący się z lat 20-tych i 30-tych XX wieku nurt Art Deco, możemy spotkać wzory bardziej zgeometryzowane. Dlaczego właśnie teraz klimatyczna srebrna biżuteria w stylu retro i art deco stała się taka popularna?

  Srebrne stylizowane na stare cudeńka można zaleźć na różnorakich targach staroci, ale z tej możliwości korzystają tylko wytrwałe fanki a nie osoby, które tylko podążają za modą. Coraz częściej światowej sławy jubilerzy wykorzystują w biżuterii, styl retro i art deco. Aby uzyskać taki efekt projektanci często korzystają w srebrnej biżuterii takie minerały jak markazyty, perły i inne misterne kamienie szlachetne w oprawie w z pociemniałego srebra. Wykorzystywanie markazytu w celu podkreślenia charakteru biżuterii z minionej epoki powoduje iż dodatkowo potęgujemy efekt tajemniczości i pięknego połysku. Markazyty oprawione w srebrnych kolczykach, srebrnych wisiorkach, srebrnych pierścionkach, srebrnych bransoletkach i srebrnych naszyjnikach doskonale komponują się z innymi kamieniami szlachetnymi. Dzięki takim połączeniom można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki, które przypadną każdej eleganckiej Pani lubującej się w biżuterii stylu retro i art deco. W większości srebrnych jubilerskich wyrobach w stylu reto i art deco to właśnie markazyty odgrywają pierwszą rolę. Najczęściej są to duże bransoletki, kolczyki, pierścionki czy wisiorki oprawione w oksydowany ciemny odcień srebra

Co w takim razie noszone jest najczęściej?

  Bardzo ciekawym połączeniem starego i nowego są duże wisiorki w przeróżnych kształtach. Popularne są zamykane sekretniki, w których można przechowywać zdjęcie. Bardzo modne są także szerokie stylizowane na stare srebrne bransoletki z markazytami w których znakomicie się ten minerał sprawdza. Symetryczne rozmieszczenie markazytów zachwyca precyzją wykonania które tworzą bardzo efektowny dodatek do naszej stylizacji.

  Na rosnącą popularność stylizowaną na starą ( biżuteria w stylu retro i art deco ) srebrnej biżuterii ma również dominujące palety barw jakie były ostatnio modne – kolory stonowane, beze, brązy, postarzałe kolory srebra i wszystkie te kolory które umieją oddać charakter minionych czasów. Ciemny kolor markazytów oraz błyszcząca ich powierzchnia sprawiają, że wysuwają się na pierwszy plan . Tonacja w kolorze ciemno srebrnym doskonale pasuje do kreacji wieczorowych w tonacji złota, fioletu czy czerwieni. Srebrna biżuteria w stylu retro i art deco z markazytami zwykle jest zakładana jako dokonały dodatek do wieczorowych kreacji. Nie oznacza to jednak, że tego typu wyroby nie sprawdzą się w codziennych stylizacjach. W naszej ofercie posiadamy dodatki w skromniejszej odsłonie, które świetnie urozmaicą codzienne stroje. Warto przyjrzeć się nietypowym połączeniom markazytów z kamieniami szlachetnymi, takimi jak szmaragdy, cytryny, rubiny czy ametysty. Żadna elegancka kobieta nie przejdzie obok nich obojętnie.

Z czym można łączyć markazyty?

   Bardzo często markazyty towarzyszą innym kamieniom szlachetnym i ozdobnym są dla nich oryginalną oprawę. Panie preferujące eleganckie, ponadczasowe wyroby jubilerskie powinny zwrócić uwagę na srebrną biżuterie na bazie markazytów i białych pereł. W tym wykonaniu doskonale będzie pasować do klasycznych stylizacji oraz kreacji inspirowanych stylem retro. Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się dodatki ze szmaragdem, szafirem, topazem, cytrynem, ametystem, opalami i dużymi cyrkoniami. Te cudowne kamienie szlachetne i ozdobne równie wspaniale jak perły prezentują się w połączeniu z markazytami. Dowodem na potwierdzenie tego twierdzenia są chociażby nasze oryginalne srebrne kolczyki z markazytami, srebrne bransoletki z markazytami… pierścionki, broszki lub wisiorki. Należy tutaj dodać, że markazyty zwykle formowane są w konkretne wzory, co dodatkowo wpływa na niepowtarzalny design biżuterii. Charakterystyczne kwadraty, romby czy półkola dodatkowo zwracają uwagę. Projektanci biżuterii najczęściej skupiają się na tworzeniu regularnych linii, które wraz z kolorowymi kamieniami szlachetnymi i ozdobnymi tworzą niepowtarzalny wzór. Takie wyroby jubilerskie są cenione wśród Pań, dla których liczą się efektowne i niebanalne dodatki.

Śmiało można, więc stwierdzić, iż tego rodzaju srebrna biżuteria w stylu retro i art deco z markazytami to naprawdę bardzo dobra opcja, ponieważ ceny nie są aż tak wysokie a efekty zniewalające. Dzięki dużej srebrnej bransoletce z markazytami lub srebrnym kolczykom z markazytami nasza stylizacja może naprawdę bardzo wiele zyskać.

[testimonial_aggregate_rating stars]

[testimonial_aggregate_rating markup_only]