Skip to content Skip to footer

Biżuteria z muszlą abalon

Biżuteria z muszlą abalon

Mieniąca się kolorami tęczy muszla abalon to prawdziwy klejnot z mórz i oceanów. Ten rodzaj muszli posiada efektowną iryzację w niebieskim i zielonym kolorze, przechodzącym w  w wiele odcieni brązu, żółci, różu oraz fioletu. Jakie jest pochodzenie muszli abalon zwanej również muszlą paua?  W jaki sposób jest wykorzystana w biżuterii? Jakie magiczne moce ma biżuteria z muszlą abalon? By się tego dowiedzieć, czytaj dalej.

Co to jest muszla abalon ?

Biżuteria z muszlą abalon wykonana jest z muszli ślimaków morskich występujących w przybrzeżnych wodach niemal każdego kontynentu poza Arktyką, Antarktydą i Ameryką Południową. Ich mięso w wielu państwach uznawane jest za przysmak, jednak najbardziej cenione są ich muszle. Hodowane są również w celu wytwarzania jedynych w swoim rodzaju, niebieskich pereł. Muszle stosowane są głównie jako ozdoby, ale nie tylko. Już wiele lat temu dostrzeżono w nich drzemiące moce. Zauważono że pozytywnie wpływają na kondycję ciała i ducha.

Najpiękniejsza odmiana tych ślimaków z muszlami o pięknych tęczowych kolorach występuje tylko u wybrzeży Nowej Zelandii tzw. Słuchotka Tęczowa. Uważana jest przez miejscowych za dobro narodowe – nowozelandzki skarb. W Nowej Zelandi słuchotki te nazywane są paua, a w Ameryce i Europie są one znane pod nazwą abalone. Jedna najtrafniejsza nazwa w pełni oddająca jej piękno to opal morski.

Poławianie wolno żyjących słuchotek tęczowych w Nowej Zelandii podlega wielu regulacją, aby chronić ją przed wyginięciem. Zabrania się poławiać okazów mniejszych niż 12,5 cm, jedna osoba może wydobyć z morza maksymalnie 10 sztuk. Zabronione jest wykorzystywać akwalungu do nurkowania, wydobywać je można tylko zanurzając się na wstrzymanym oddechu tzw. swobodne nurkowanie. Z powodu tych obostrzeń i rzadkości cena muszli i biżuteria z muszlą abalon nieustannie zyskuje na wartości. Co prawda od lat 80 ubiegłego wieku powstały hodowle, lecz przeznaczeniem ich jest przede wszystkim produkcja mięsa a wnętrza muszli już nie są tak atrakcyjne jak słuchotek tęczowych żyjących na wolności. Różnica polega na tym iż muszle hodowlane mają odcienie o błękitnym zabarwieniu a w naturze jest o brązowawym odcieniu.

Biżuteria z muszlą abalon w kulturach świata

Maorysi poza uznaniem paua – abalon jako swój skarb narodowy to był także dla niej smacznym i bogatym w białko pożywieniem. Sama muszla wykorzystywana była do tworzenia biżuterii oraz jako inna ozdoba i inkrustacja. Dekorowała maoryskie kajaki i domy ceremonialne. Często tworzono z niej oczy w rzeźbionych w drewnie postaci – zwanych tiki ozdabiających święte miejsca Maorysów. Również Indianie w głębi kontynentu amerykańskiego cenili muszlę abalon, która docierała do nich w ramach wymiany handlowej. Wytwarzana z niej była z narzędzia, ozdoby oraz biżuteria z muszlą abalon.

Muszla Abalone posiada w sobie wiele pierwiastków związków pozytywnie wpływających na nasz organizm. Jest to między innymi wapń, żelazo, magnez, sód czy krzem, kwas asparaginowy i kwas glutaminowy. Najprawdopodobniej z tego powodu muszle abalone w Chinach spożywano w sproszkowanej postaci. Sproszkowane muszle są niezwykle mocne i spożywanie ich może nawet nam zaszkodzić. Dobrą informacją jest jednak, że muszle te nie muszą być jedzone, aby nas wspierały. Już sama ich obecność obok nas jak noszona biżuteria z muszlą abalon ma bardzo korzystny na nas wpływ.

Muszle abalon wilokrotnie były odkrywane w trakcie prac archeologicznych w wielu miejscach na ziemi. Znaleziono ją między innymi w Jaskini Blombos, kalifornijskich północnych wyspach kanału La Manche.

Aktualnie w Afryce Południowej muszla abalon jest bardzo cenione i poszukiwane. Miąższ abalonów w niektórych kulturach używany jest jako pokarm. Natomiast muszle stosowane są jako materiał dekoracyjny ze uwagi na swoje cudowne źródło masy perłowej. W przeszłości uzdrowiciele używali skorup w ceremoniach rytualnych, aby napełnić harmonią niespokojne dusze.

Biżuteria z muszlą abalon skrywająca magiczną moc

Biżuteria z muszlą abalon to doskonały towarzysz gdy doskwiera nam złe samopoczucie czy popsuły się nam relacje z otoczeniem. Moc ukryta w tej niezwykle cennej muszli pomoże nam w komunikacji, współpracy i zaangażowaniu. Wpływa na wszystkie elementy zdrowych relacji międzyludzkich.

Pozytywne właściwości a wręcz lecznicze muszli abalone znane były już w starożytnych kulturach. Jej ochronna energia poprawia równowagę emocjonalną, ułatwia komunikację. Dzięki tęczowym kolorom muszla abalone wyzwala poczucie piękna, współczucia i miłości. Istnieje przekonanie, że noszenie biżuterii z muszlą abalone jest pomocne dla osób przechodzące zawirowania emocjonalne. Neutralizuje stres i chaos który powstał w naszym życiu dzięki czemu jesteśmy spokojniejsi i częściej podejmujemy właściwe decyzje. Osoby zajmujące się alternatywną medycyną uważają, że fizyczne posiadanie muszli abalone wzmacnia odporność, energetyzuje ducha i ciało, wspomaga przyswajanie pożywienia.

Biżuteria z muszlą abalone w ezoteryce

Muszli abalone, łączy człowieka z najwyższymi czakrami. Czakra muszli abalone, to czakra trzeciego oka, serca i korony. Muszla posiada boską energię kobiecości, a korzystanie z niej przywołuje ducha oceanu. Osoby posiadające muszle lub przedmioty z niej wykonane jak np: biżuteria z muszlą abalone. Przez co będzie postrzegana ją jako przedstawiciela wody, łatwiej jej będzie dostosować się do trudnych sytuacji i rozwiązać problem. Masa perłowa, która wyściela muszlę, aktywuje pewne cechy wykorzystujące czakry jako kanał do połączenia z boskim królestwem. Dzięki swojej kojącej energii wzmacnia zaufanie do własnych decyzji, które jest niezbędne do analizy i zrozumiałej swojej sytuacji.

Biżuteria z muszlą abalone – dlaczego warto ją mieć

Właśnie ze względu na wspaniałą, mieniącą się powierzchnię, muszla abalone jest tak perfekcyjnym materiałem do tworzenia biżuterii oraz ozdób w szczególności w połączeniu ze srebrem. W biżuterii wykorzystywane są zarówno całe, szlifowane muszle oraz koraliki wykonane z fragmentów muszli. Wielość i kształty może przyprawić o zawrót głowy. Zobacz jaki oferujemy wybór niezwykle prezentujących się kolczyków, bransoletek i wisiorków. Tęczowa muszla abalone przepięknie prezentuje się w fantazyjnych projektach jubilerskich zwłaszcza oprawiona w srebro. Przekonaj się i zobacz nasze kolekcje.

Biżuteria z muszlą abalone to doskonały pomysł na prezent dla tych, którzy mają problemy emocjonalne, kłopot z porozumiewaniem się, lub przeżyli traumatyczne sytuacje. Samo przebywanie obok niej poszerza nasze horyzonty, otwiera oczy i koi duszę. Dzięki naturze i blaskowi jaki posiada, przezwycięża chaos, stres i nieporozumienia. Niewiarygodny tęczowy efekt, mogący przywodzić na myśl barwę i przepych pawich piór lub migotliwe refleksy w głębinach morskiej toni, czyni muszlę abalone jedyną w swoim rodzaju ozdobą i sprawia, że biżuteria z jej wykorzystaniem dodaje wakacyjnego uroku każdej noszącej ją osobie.