Skip to content Skip to footer

Jaką biżuterię nosić aby pięknie wyglądać?

Jaką biżuterię nosić aby pięknie wyglądać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Mimo to można powiedzieć, że są reguły gustownego doboru biżuterii do sytuacji lub stylizacji, których złamanie może narazić na poczucie niesmaku ze strony innych osób. Jednak z drugiej strony istnieje przekonanie, że biżuterię można nosić łącząc wiele styli a jednym ograniczeniem jest nasza finezja, wyobraźnia i oczywiście dobry gust. Jeśli jednak nie jesteś pewna czy estetycznie wybierasz biżuterię do stylizacji, przeczytaj kilka prostych reguł „jaką nosić biżuterię”

Biżuteria to dopełnianie twojego wyglądu, ma dodać blasku i finezyjnego akcentu twojej stylizacji. Pamiętaj aby wybierać odpowiednią biżuterię do stylizacji zależnie od okazji. Inaczej ubierzesz się do pracy a inaczej na aromatyczną randkę czy na spotkanie rodzinne. Warto zaznaczyć aby również dobierać biżuterię do swoich indywidualnych cech fizjonomicznych. Pisaliśmy o tym we wcześniejszych artykułach do który zapraszamy.

Wiele firm ma swoją określoną politykę dotyczącą ubioru pracowników, czyli tzw. dress code. Oznacza on również jaką biżuterię nosić do stylizacji w pracy. Nie słyszeliśmy o dress codzie, który kategorycznie zabraniałby nosić biżuterię do formalnego stroju. Dzięki temu możesz nawet do firmowego uniformu wybrać kilka biżuteryjnych dodatków aby zachwycająco wyglądać. Jest kilka prostych sztuczek aby dodać blasku formalnemu ubioru.

Jednym ze styli jaką biżuterię nosić w pracy jest noszenie jej jak najmniej. Zamiast obwieszać się dużą ilością biżuterii jak choinka na święta warto do założyć dyskretne kolczyki np. na sztyftach oraz pierścionek i delikatną bransoletkę. Doda to blasku i elegancji formalnemu strojowi oraz podkreśli profesjonalne podejście do zawodowych obowiązków.

Klasyka i prostota. To najprostszy sposób aby noszona biżuteria korzystnie wpłynęła na Twoją stylizację. Gdy nie masz pomysłu jaką biżuterię nosić do formalnego stroju wybierz klasyczny jeden dodatek jak srebrne kolczyki z topazem na sztyfcie czy zapięciu angielskim lub srebrny wisiorek z ametystem na delikatnym srebrnym łańcuszku. 

Wyeksponowana ozdoba. Gdy w firmie której pracujesz nie ma wymogów formalnych dotyczących twojego ubioru warto wybierać proste kreacje podkreślone jedną dużą ozdobą np: dużym wisiorkiem lub bransoletką czy pierścionkiem z kamieniami naturalnymi którymi dodasz blasku swojej stylizacji . Warto wtedy wybrać wtedy np: bransoletkę z kolorowymi kamieniami naturalnymi np. z topazem , ametystem lub kamieniem księżycowym lub szeroki pierścionek z dużym kamieniem szlachetnym. Należy zaznaczyć aby w tym wypadku zrezygnować z pozostałych dodatków i wybrać jeden który będzie stanowić okazały akcent naszego formalnego ubioru.

Wybór biżuterii poza pracą wcale nie jest prostszy. Okazuje się to o wiele trudniejsze niż przy wymogach formalnych.  Jednak zasada którą warto się kierować w tej sytuacji. Należy zwrócić uwagę aby naszyjnik czy wisiorek uzupełniał się wielkością z kolczykami.  Należy zwrócić także na sam strój, gdyż lepiej wybrać biżuterię która nie przytłoczy już w samego w sobie zachwycającego stroju. Wówczas warto wybrać biżuterię, która podkreśli jego piękno.

Jeśli jednak wybierzesz prostą kreację która ma być oprawą dla efektownej zwracającej na siebie uwagę biżuterii należ zadbać aby strój lub fryzura nie powodowała, że będzie niewidoczna. Warto założyć do okazałej srebrnej bransoletki z tanzanitami ubranie którego rękawy nie będzie jej zakrywało. 

Nasz sklep na allegro