Skip to content Skip to footer

Zdrowotne właściwości noszenia srebrnych kolczyków

Srebrne kolczyki w europejskiej kulturze traktowane są przede wszystkim, jako element ozdobny. Nie wszędzie tak uważano. Dowiedz się jak możesz odkryć leczniczą moc kolczyków ze srebra.

  W Europie srebrne kolczyki noszone są głównie jako ozdoba. Jednak zdarzało się, że zakładano je w przeszłości z uwagi na lecznicze właściwości. Okazuje się, że starożytna medycyna ukrywa wiele prawd które nie są tylko legendami. Przykładowo od wieków tradycyjna chińska medycyna zaleca noszenie srebrnych kolczyków jako rodzaj akupunktury. Aby przywrócić wewnętrzną równowagę miedzy energią chi i qi według starodawnej terapii nakłuwano pewne punkty na ciele. W tym celu używano srebrnych igieł gdy przepływ energii był zbyt silny a złotych gdy był zbyt słaby. Dlatego też dla kobiet w chinach noszenie srebrnych kolczyków miało znaczenie w pierwszej kolei zdrowotne a w drugiej ozdobne.

  Również ojciec zachodniej medycyny Hipokrates pisał już w piątym wieku p.n.e. pisał o zdrowotnych właściwościach noszenia srebrnych kolczyków. Uważał, że srebrne kolczyki będą pomocne przy problemach menstruacyjnych. Taki samo uważali starożytni Chińczycy dodając do tego miejsce przekłucia – prawe ucho ma odpowiadać męskiemu Tang a lewe żeńskiemu Yin. Okazuje się wiec, że wg starożytnych chińskich akupunkturzystów aby kobieca witalna siła zyskiwała to właścicielka powinna nosić srebrny kolczyk na lewym uchu. Nie ma przeszkód aby samej się przekonać czy chińscy starożytni medycy i Hipokrates mieli racje co do leczniczych właściwości kolczyków ze srebra. Należy pamiętać o środkach ostrożności przy przekłuwaniu uszu i najlepiej wykonać go w sterylnych warunkach gabinetu kosmetycznego aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Zakładane kolczyki powinny być wykonane z czystego srebra. Jakiekolwiek domieszki metali mogą powodować uczulenie.