Skip to content Skip to footer

Srebro 925. Co powinniśmy wiedzieć ?

Srebro 925. Co powinniśmy wiedzieć ?

 

  Z naszych doświadczeń okazuje się, że jest znaczna ilość osób kupujących srebrną biżuterię które nie wiedzą co oznacza próba srebra 925. Klienci ci nie zdają sobie sprawy, że im wyższa próba tym wyższa wartość i większa zawartość kruszcu srebra. Z uwagi na to iż srebro 925 jest dość kruche to nie ma wyrobów jubilerskich wykonanych w całości tylko ze srebra. Srebrna biżuteria najczęściej wykonana jest ze stopu srebra z innymi metalami najczęściej z miedzią, wcześniej dodawano zamiast  miedzi nikiel ale ze względów alergicznych nasza biżuteria nie ma tego typu domieszek. Dzięki stopom z innymi metalami biżuteria ze srebra jest bardziej wytrzymała i dużo bardziej twardsza. Srebro o próbie 925 to najszlachetniejsza próba zawierająca 92,5% srebra oraz charakteryzująca się dużą odpornością na odkształcanie.

   Niektórzy mają problemy alergiczne na skórze wywołane na różne stopy metali. Dlatego może się zdarzyć, że kupując biżuterię z nieszlachetnych metali narazimy się na ryzyko potencjalnego podrażnienia skóry. Najczęstszą przyczyną jest tu nikiel zawarty w stopach metali. W naszym sklepie używamy srebro 925 wolnego od domieszek niklu i innych metali nieszlachetnych powodujących reakcje alergiczną. Srebro 925 samo w sobie nie uczula a jedynie dodatek. W przypadku srebra 925 dodatek ten jest tak mały, że nie będzie powodował nieprzyjemnej reakcji.

   Biżuteria ze srebra o próbie 925 jest bardzo łatwa do rozpoznania z uwagi na jej fizyczne własności. Jedną z tych własności jest diamagnetyzm srebra 925. Oznacza to, że stop nie będzie oddziaływał kiedy przyłożymy do niego magnes. Gdy stop srebra 925 zamiast np.: miedzi ma dodane metale nieszlachetne może się zdarzy na zauważenie niewielkiej reakcji na magnes. Nasza srebrna biżuteria ma dodawaną tylko miedź. Inną cenną wskazówką jak rozpoznać srebro 925 jest jej twardość. Srebro 925 jest metalem stosunkowo miękkim dlatego bardzo łatwo jest je zarysować używając nawet miękkiego dowolnego narzędzia. Ciekawostką jest, że srebro jest całkowicie bezwonne. Jeśli stop srebra 925 ma metaliczny zapach oznaczać to będzie o większej domieszce innego mniej szlachetnego metalu co będzie wiązało się z niższą próbą srebra.

Koleją właściwością srebra jest jego charakterystyczny dźwięk jaki się wydobywa po uderzeniu metalowym przedmiotem. Nie jest to dość miarodajna metoda ale jeśli nie usłyszymy charakterystycznego dźwięku oznaczać to może, że mamy stop o niższej próbie niż srebro 925. Osoby profesjonalnie zajmujący się metalami szlachetnymi mają własne metody aby precyzyjnie określić próbę stopu srebra. Służą do tego wyliczanie miary gęstości za pomocą miary jubilerskiej i rozpoznanie dzięki użycia kamienia probierczego. Dopełnieniem identyfikacji stopu oczywiście jest próba stopu srebra zapisana na biżuterii. Srebrna biżuteria w naszym sklepie jest pod tym względem dokładnie opisana. Mogą być Państwo w 100% pewni, że kupują w pełni wartościowy przedmiot wykonany ze srebra o próbie 925 co można odczytać na biżuterii gołym okiem. Wszystkie opisy pierścionków, bransoletek, łańcuszków czy naszyjników itp na stronach sklepu są dokładnie opisane aby upewnić się z jakiego metalu biżuteria jest wykonana.

   Biżuteria srebrna doskonale rozświetla każdą stylizację, jest poszukiwana przez kobiety które poszukują uniwersalnych dodatków do jej kreacji, które łatwo będzie do wszystkiego dopasować. Na przykład srebrna bransoletka będzie pasowała zarówno do codziennych ubrań jak i eleganckich wieczorowych kreacji. Biżuterię srebrną można tak naprawdę dostosować do każdego typu urody dzięki zastosowanym w niej kamieni szlachetnych, ozdobnych, syntetycznych, emalii, pozłacania itp. Srebro 925 to materiał bardzo plastyczny i łatwo można w nim umieścić piękne kamienie jak opale markazyt, ametyst, topaz, kamień księżycowy, labradoryt, perły, tanzanit, szmaragd, szafir i wiele, wiele innych. Przekładem jest nasz sklep gdzie srebrne kolczyki połączone są z markazytami i topazem lub srebrne pierścionki z ametystem, topazem i periodem. Biżuterię srebrną można dopasować do każdej okazji, należy jednak cały czas tkwić przy zasadzie, że jest to dodatek – kropka na i do całej kreacji. Proponujemy zapoznać się z tematem:  Jaką zakładać biżuterię ?

   Biżuteria srebrna ze względu na swój uniwersalny charakter to bardzo popularny podarunek. Kobiety uwielbiają nosić biżuterię, a jeszcze bardziej lubią ją otrzymywać. Ofiarowując ją w prezencie możemy wyrazić swoje uczucia i zakomunikować od dziękuję aż po kocham cię. Bez wglądu czy to będzie prezent dla ukochanej, mamy, babci, siostry czy przyjaciółki oryginalna srebrna bransoletka na prezent wykonana ze srebra 925 to zawsze będzie trafiany wybór. Również modne srebrne kolczyki będą strzałem w dziesiątkę.

Srebro 925 to stop który nie uczula wiec nie musimy mieć obaw w przypadku alergików. W przypadku kiedy mamy problem z wyborem srebrnej biżuterii na prezent warto postawić na ponadczasowe zawsze modne srebrne wyroby. Ewentualnie zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, na pewno pomoże przy wyborze: Srebrna bransoletka na prezent, jak ją wybrać? W ofercie naszego sklepu znajdują się piękne pozycje z markazytami dla osoby lubiący modny ostatnio styl retro i art deco oraz setki innych pozycji, z których na pewno coś ciekawego Państwo znajdą. Zachęcamy do kontaktu jeśli pojawią się pytania związane z wyborem biżuterii srebrnej na prezent.