Skip to content Skip to footer

Kamień księżycowy

Piękny minerał z grupy skaleni, przezroczysty i prześwitujący. Kamienie księżycowe reprezentowane są przez kryształy adularu i ortoklazu zawierające listewkowate wrostki albitu. Kolor kamienia księżycowego jest od bezbarwnego poprzez kremowy, perłowy aż do mlecznego, połyskując w za­leżności od oświetlenia, srebrzysto-perłową lub srebrzysto-niebiesko-perłową poświatą, przypominającą światło księżyca. Ten rodzaj opalescencji nazywany jest niekiedy adularyzacją.  Kamienie księżycowe charakteryzuje się subtelną, tęczową grą barw lub migotliwością zwaną schillerescencją. Kamienie charakteryzują się specyficznym zjawiskiem świetlnym zwanym adularyzacją, występującym na wygładzonej, okrągławej powierzchni kamienia w postaci niebiesko połyskującego pasemka, które przesuwa się przy poruszaniu kamieniem. Niebieski połysk występuje, gdy kamień jest bezbarwny i prawie przezroczysty. Okazy takie uważa się za wyjątkowo cenne. Najlepszej jakości kamienie księżycowe wydobywa się w Sri Lance i Indiach. W Polsce są sporadycznie spotykane w okolicach Jeleniej Góry. Stosowany w jubilerstwie do zdobienia kolczyków, pierścieni, wisiorków i naszyjników. Stosuje się najczęściej szlif kaboszonowy. Gęstość tego minerału wynosi 2,56, natomiast twardość kamienia księżycowego 6,5.

ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZĄ SREBRNĄ BIŻUTERIĘ Z KAMIENIAMI KSIĘŻYCOWYMI

Energie ogólne

Kamień księżycowy korzystnie wpływa na relacje partnerskie, rozwija wyobraźnię i zdolności twór­cze, ma działanie ochronne odbijając negatywne energie, przyciąga pozytywne wibracje.

Oddziaływanie psychiczne

Kamień księżycowy uwrażliwia, daje równowagę emocjonalną, ułatwia zrozumienie siebie, pomaga zaakceptować kobiecy aspekt ludzkiej natury, usuwa wewnętrzne konflikty.

Oddziaływanie na czakry

  • czakra podstawy: uwolnia od nadmiernego materializmu,
  • czakra seksualna: łączy miłość duchową i fizyczną,
  • czakra splotu słonecznego: harmonizuje ciało fizyczne i mentalne,
  • czakra serca: daje harmonię w uczuciach,
  • czakra gardła: pobudza kreatywność i inspiruje,
  • czakra trzeciego oka: pobudza i rozwija zdolności paranormalne,
  • czakra koronna: wzmacnia i podkreśla czystość tej czakry.

Oddziaływanie zdrowotne

Kamień księżycowy leczy zaburzenia hormonalne, skuteczny w leczeniu dolegliwości kobiecych, stymuluje przysadkę mózgową. Noszony naszyjnik z kamieniem księżycowym lub wisiorkek z kamieniem księżycowym wywiera korzystny wpływ na funkcjonowanie tarczycy, leczy choroby gardła. Noszenie kolczyków z kamieniem księżycowym usuwa migreny, bezsenność i likwiduje skłonność do histerii. Wywiera pozytywny wpływ na układ chłonny.

Magiczne właściwości

Kamień księżycowy stosuje się w magii miłosnej, płodności, rozstania i koń­czenia. Chroni w podróży. Noszony podczas przybywającego Księżyca (od nowiu do pełni) przynosi szczęście w miłości i zapewnia przychylność losu. Kamień księżycowy zaszyty w ubraniu zapewnia płodność i obfitość. Kamień księżycowy jako talizman rozwija intuicję i uwrażliwia. Poprzez zmianę odcienia koloru (ciemnieje w ich obecności), ostrzega przed fałszywymi przyjaciółmi. Chroni tak swego właściciela, jak i jego „żywy” stan posiadania, zwierzęta i rośliny, sprawiając, że rosną one i rozwijają się zdrowo, zwiększa się ich płodność i plony.
Znak Zodiaku: Bliźnięta, Rak, Koziorożec, Ryby.

Leave a comment

dziewiętnaście + 15 =