Skip to content Skip to footer

Srebrna biżuteria cudownie łączy się z każdym kolorem sukienki lecz jednak najlepiej prezentuje się na tle ubiorów o chłodnych kolorach.  Warto ją zakładać do ubrań o barwach niebieskich, granatowych, błękitnych, szarych, fioletowych. Bardzo interesująco wygląda połączeniu z ubraniami o odcieniach chłodnego brązu i różu. Takie barwy najcudowniej podkreślają naturalny jasny blask srebra.

Srebrna biżuteria dobrze komponuje się z określonymi typami urody kobiety takie jak zima czy lato, czy chłodny typ urody. Co charakteryzuje te typy urody? Typ urody lato to panie o złotowłosym odcieniu blond włosów i skórze podatną na opalaniu. Panie o typie zima charakteryzuje jasna oraz oliwkowa cera i ciemnych włosach.

Srebrna biżuteria jest zwykle wysmakowaną i elegancką ozdobą i rzadko bywa uznawana za bezgustowną jak w przypadku żółtego złota. Z tego też powodu srebrna biżuteria będzie bardziej odpowiednia do rzucających się w oczy kreacje. Dyskretny urok srebra nie stworzy kiczowatego wrażenia w zestawieniu z krzykliwymi ubraniami tak jak w takim zestawieniu z żółtym złotem.  Wyroby ze srebra doskonale komponują się z wzorzystymi strojami, skórzanymi kurtkami czy sukienkami, futrami, wysokimi kozakami.

Jaką srebrną biżuterię powinno się zakładać zależy od sytuacji. Inna będzie pasować do pracy i inna na wieczorowe okazje. Na co dzień czy do pracy bardziej pasuje coś skromnego. Wybierając się na imprezę lub spotkaniem z przyjaciółmi czy swoim partnerem możesz pozwolić sobie na luksusowy, okazały i bardziej luźny styl.

Każda stylizacja będzie pasować do określonej biżuterii. Przykładowo okazały naszyjnik ze srebra najlepiej komponuje się w zestawieniu z bluzeczkami i sukienkami odsłaniającymi szyję i dekolt. Najważniejszą zasadą zakładając biżuterię jest umiar. Gdy wybierasz bogato zdobiony srebrny naszyjnik , nie łącz go z okazałymi kolczykami itd.

Biurowy dres cod obowiązują formalistyczne reguły.  Proste zasady to aby ubiór był elegancki bez przesadzonej kolorystyki. Dokładnie to samy dotyczy się jaką założyć biżuterię. Zakładając srebrną biżuterię do pracy należy zadbać aby byłą wystarczająco subtelna. Dobrym wyborem będzie prosta i klasyczna srebrna biżuteria maksymalnie dwa rodzaje. Unikaj dużej i kolorowej biżuterii.

Ubiór jaki nosisz na co co dzień lub przy okazji niezobowiązujących spotkań z przyjaciółmi, uzależniony jest od pory roku. To zaś wpływa na to jaką biżuterię srebrną warto zakładać. Do letnich lekkich stylizacji cudownie pasują delikatne srebrne łańcuszki z niewielkimi wisiorkami, małe pierścionki i delikatne kolczyki. W chłodnym zimowym i jesiennym okresie do ciepłych swetrów śmiało  możesz założyć dużą biżuterię. Na takim tle świetnie będą wyglądać długie naszyjniki, wielkie wisiory jak np: srebrny wisiorek z drzewem życia lub okazała srebrna bransoletka z markazytami.