Skip to content Skip to footer

Jak dobrać biżuterię?

Jak dobrać biżuterię ? Dobór biżuterii dla każdej kobiety to nie tylko niezwykle ważna, ale i dość trudna sprawa. Biżuteria to nie tylko piękny dodatek do stroju, ale przede wszystkim wyraznaszego stylu, poczucia smaku i estetyki – nie zapominajmy o tym. Jednak jak dobrać biżuterię, aby zdobiła, a nie szpeciła? Jakimi zasadami kierować się, aby strój z biżuterią stanowiły spójną całość?

  1. Im mniej, tym lepiejW biżuterii sprawdza się przepis: im mniej, tym lepiej. . Idąc tym tropem zakładając długie, masywne kolczyki zrezygnuj z  naszyjnika. W przeciwnym wypadku całość może wyglądać jak uprząż Jeśli decydujesz się na włożenie masywnego naszyjnika, dobierz delikatne, koniecznie krótkie kolczyki. Najlepiej sztyfty.
  2. OryginalnośćBiżuteria winna przykuwać uwagę swą oryginalnością. Wówczas wystarczy jedna mała broszka, lub kolczyki z ciekawym kamieniem czy z unikatowych materiałów i wszyscy z ciekawością będą spoglądać na wydawałoby się codzienny strój.
  3. Zachowaj jeden stylWażne jest aby dobierając biżuterię kierować się jednym stylem. Zakładając srebrne kolczyki zrezygnuj z perłowego naszyjnika, czy etnicznej bransoletki. w przeciwnym razie dodatki będą ze sobą konkurować zamiast zdobić.
  4. Warto również zwrócić uwagę na wiekKobieta dojrzała pięknie komponuje się z biżuterią srebrną połączoną z naturalnymi kamieniami. Doskonale także wygląda w bursztynie i perłach. Kobiety młode doskonale wyglądają w biżuterii stworzonej z kryształków, błyszczących szkiełek, kamieni. Śmiało można zaryzykować zestawienie ostrych barw i materiałów z których wykonano biżuterię. Na specjalne okazje można natomiast dobrać elegancką biżuterię z kamienie półszlachetnych i pereł.
  5. KolorystykaKolor biżuterii powinien współgrać z odcieniami ubioru. Łączenie „gryzących się” kolorów może okazać się ryzykowne.Czarne stroje zdecydowanie mogą zostać rozjaśnione poprzez ekstrawagancką czerwień lub efektowne srebro. Przy jasnych kreacjach lepiej sprawdza się delikatne dodatki w tym samy kolorze lub odcieniu. Jak dobrać biżuterię

Jak dobrać biżuterię do dekoltu Jak dobrać biżuterię

Warto wiedzieć jaki naszyjnik pasuje do dekoltu naszej kreacji oto kilka podstawowych zasad którymi warto się kierować.  Dekolt w kształcie łódki. Do niego najlepiej założyć długie kolczyki lub przypiąć efektowną broszkę, a szyję zostawić odsłoniętą.Do GolfówWarto dobrać dłuższą biżuterię – cienkie korale lub naszyjnik, który możesz zawiązać w supeł. Sprawdzą się też małe lśniące kolczyki (wtedy warto upiąć włosy, aby odsłonić szyję. Zapinane koszuleLubią i krótkie, i długie naszyjniki. Powinny być one jednak ze złota, srebra lub szlachetnych kamieni. Efektownym połączeniem jest też koszula i krótkie perły. Możesz założyć na nią kamizelkę – wtedy najlepsza będzie broszka. Do koszuli ze stójką polecamy duże, ale krótkie korale. Dekolt w serek. Dobrze wyglądają do niego krótkie łańcuszki i korale (do krawędzi sweterka).

Dobór biżuterii do sylwetki Jak dobrać biżuterię

Biżuterię należy dobierać bardzo starannie, kierując się między innymi kształtem twarzy, sylwetką, a nawet wiekiem. Poniższe wskazówki pomogą Wam w doborze odpowiedniej biżuterii, dzięki której ukryjemy niedociągnięcia, a wyeksponujemy piękno jakim obdarzyła nas natura. Dla drobnych kobiet zalecana jest delikatna biżuteria , naszyjniki blisko szyi, obroże czy drobne korale. Filigranowa pani powinna unikać masywnej biżuterii oraz długich naszyjników. Zaś kobieta szczupła ale wysoka może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i założyć masywne wisiory, ekstrawagancką zawieszkę, czy duży naszyjnik. Panie o pełnych kształtach powinny unikać biżuterii rzucającej się w oczy. Przy tego typu figurze najbardziej odpowiednie wydają się być delikatna bransoletka, dyskretne kolczyki, czy też drobna, subtelna zawieszka. Dla pań z obfitym biustem zaleca się noszenie naszyjników i korali sięgających maksymalnie do polowy mostka. Należy zrezygnować z długich korali i wisiorów, które dodatkowo eksponowałyby biust. Mając krótką szyję zdecydowanie należy wystrzegać się biżuterii typu obroża. Świetnie natomiast wyglądają delikatne naszyjniki czy korale, które optycznie wydłużają szyję. Najlepiej pasującymi kolczykami będą długie, zwisające, wystrzegać się należy wszelkich kół.

Kolczyki a kształt twarzy Jak dobrać biżuterię

  • Twarz okrągłaW tym przypadku dobrym wyborem będą długie kolczyki typu „żmijka”. Unikaj kolczyków okrągłych oraz dużych kul i rozłożystych form. Twarz kwadratowaZalecane są kolczyki okrągłe, w kształcie łez lub owali, a także długie i wąskie. Unikaj kolczyków z ostrymi kątami, w kształcie kostek lub prostokątów. Twarz trójkątnaNajlepiej, aby przyjmowały formy owalne, okrągłe lub kuliste. Unikaj kolczyków szerokich przy uchu i wąskich przy brodzie. Kolczyki powinny być szersze u dołu niż u góry. Twarz owalna. Z tym kształtem twarzy możesz sobie pozwolić na dowolność, pasują zarówno kolczyki podłużne jak i owalne kształty. Przy doborze warto jednak zwrócić uwagę na strój i sylwetkę .